Mini kamery z rejestratorem

W branży monitoringu coraz częściej wykorzystywane są kamery miniaturowe, które ze względu na swoje wymiary mogą idealnie wkomponować się do wystroju wnętrza i pozostać nie zauważone. W tym artykule przygotowaliśmy dla państwa kilka ciekawych informacji na temat zastosowania oraz parametrów mini kamer.

Zastosowanie i specyfikacja

Mini kamery pod względem jakości wykonania i wykorzystanych podzespołów nie różnią się zbytnio od kamer pełno rozmiarowych. Swoje zastosowanie znajdują nie tylko w monitoringu wewnętrznym, ale również zewnętrznym. Pozwala na to przede wszystkim szczelna obudowa mini kamer, która skutecznie chroni urządzenie przez czynnikami atmosferycznymi (kurz, opady deszczu, niskie temperatury) oraz aktami wandalizmu (klasa szczelności IP 66 lub IP 68). Kamery przystosowane są również do pracy w nocy dzięki wbudowanemu oświetlaczowi podczerwieni.
Niewielki rozmiary mini kamer nie wpływają zupełnie na jakość rejestrowanego obrazu. Większość z tych urządzeń posiada rozdzielczość większą niż 3 Mpx, a obraz generowany jest w jakości Full HD. Kamery posiadają również wiele dodatkowych funkcji analitycznych, m.in. detekcje przekroczenia linii lub przekroczenia strefy, oraz funkcji polepszających jakość obrazu w zależności od warunków środowiska (BLC, DNR, WDR).

Mini kamery z rejestratorem

W niniejszym artykule chcieliśmy również zwrócić państwa uwagę na temat mini kamer z rejestratorem. Takie urządzenia pozwalają zachować ciągłość nagrań w przypadku problemów łączności z rejestratorem, ponieważ posiadają gniazdo kart mini SD, na których zapisywany jest materiał. Wykorzystanie kodeka kompresji H.264 pozwoli zmniejszyć objętość plików oraz zachować wysoką jakość nagrań.

Źródło: http://www.ip.pl